Damatlar İçin Özel Giysiler


Evlilik ile ilgili birçok tavsiye vardır, hepimiz duymuşuzdur. Bu tavsiyeleri gerek uzmanlar, gerekse de tecrübeli insanlardan almaktayız. Bu duruma benzer şekilde, evlilik arifesindeki çiftlere de tavsiyeler verilmektedir. Bu tavsiyeler gerek ilişki anlamında gerekse de hazırlıklarla ilgili olmaktadır. Hem gelinler için gelinlikle nasıl rahat edeceklerinden tutun farklı tavsiyelere kadar gelinlik ile ilgili tavsiyeler, hem de damatlar için damatlık ile ilgili çeşitli tavsiyeler mevcuttur.

İster hazır alınmış olsun isterse de özel dikilmiş olsun, damatlık ile en az 2 defa prova yapılması önerilmektedir. Bunlardan ilki kıyafet biter bitmez ya da alınır alınmaz, ikincisi ise düğünden dört, beş gün önce olmalıdır. Düğün gününden önce, kıyafete alışmak için tüm aksesuarlarla biraz zaman geçirilmesi önerilmektedir. Bu sayede hareket edildiği zaman rahatsız edecek bir unsur varsa önceden saptanmış olur. Aynı şekilde ayakkabılar için de önemlidir bu durum. Ayakkabılar ilk giyildiği zaman rahat gibi gelebilir fakat uzun süre giyildiğinde rahatsız yaratabilir. Bu durum da önceden saptanmış olmaktadır. Düğünden önce damatlık modelleri ile ayna karşısında çok fazla zaman geçirmek önerilmemektedir. Bu durum stres yüzünden kötü hissetmenizi sağlayabilir. Onun yerine çevrenizdeki insanlardan görüşler alabilir, bu görüşler doğrultusunda ayna karşısında düzeltmeler yapabilirsiniz. Bu sayede kendinize gereksiz kusurlar bulmamış olursunuz. Şüphesiz ki damatlar için de kıyafetleri önem arz etmektedir ve bu önemi ufak tefek önlemler ile stresli bir yüke dönüştürmeden gösterebilirsiniz.

Bu önemli dönem için yapılacak küçük alıştırmalar, damatlar için ve aksesuarlarına alışmaları için önemli olacaktır. Hem gelinler hem de damatlar için kendilerine özgü şeyler geliştirmelerinde fayda vardır. Piyasada çok sayıda düğün kıyafeti çeşidi vardır ve en uygun kıyafeti bulmak, hem zaman hem de maddi manevi çaba ile mümkün olmaktadır.

Damatlık seçiminde zorlanan beylerdenseniz smokin sizin için şık bir seçim olacaktır. http://e-damatlik.com/kategori/damatlik-modelleri/smokin-damatlik/ adresinden ise damatlık modellerini inceleyebilirsiniz.

Yorum Bırakın